Çmenduria nuk njeh kufij, 350 milionë franga për paramartesë!

Golf

Çmenduria nuk njeh kufij, 350 milionë franga për paramartesë!

Nga: K.G. Më: 4 nëntor 2021 Në ora: 14:27
Woods gjatë vitit 2010

Ylli i golfit Tiger Woods dëshiron që ish-gruaja e tij të kthehet. Për këtë ai madje është gati të nënshkruajë një marrëveshje të çmendur paramartesore. Nëse ndodh një aferë do t'i kushtonte disa qindra milionë franga.

Tiger Woods dhe historitë e grave të tij. Kapituj romantikë, të çuditshëm dhe të habitur zbukurojnë historinë e jetës së tij. Tani një tjetër i llojit: "Çfarë të lutem?", bashkohu.

Revista amerikane “National Enquirer” raporton se superylli i golfit po punon për një rikthim dashurie me ish-bashkëshorten e tij Elin Nordegren (41 vjeç). Të dy ishin të martuar nga viti 2004 deri në vitin 2010. Për shkak të fëmijëve  Charlie (13) dhe Sam (14), kontakti mes tyre nuk u ndërpre kurrë, raporton “Blick”.

Në atë kohë, martesa u prish për shkak të disa pabesive nga lojtari më i suksesshëm i golfit të të gjitha kohërave. Ishte në ditën e Falënderimeve që Nordegren mësoi për veprimet e palavdishme të burrit të saj të atëhershëm. Për t'u siguruar që kjo të mos ndodhë më, suedezja tani po kërkon një kontratë të pabesueshme martese. Mund t'i kushtojë profesionistit të golfit 350 milionë franga zvicerane.

Një burim i tha tabloidit: “Tiger as nuk e luftoi kërkesën. Edhe nëse kontabilistët e tij mendojnë se ai është i çmendur, ai është gati të nënshkruajë marrëveshjen paramartesore dhe të caktojë një datë martese". Ai gjithashtu thotë se Woods nuk u shërua kurrë nga divorci.

A po shkon gjithçka shumë shpejt tani? E po, rikthimi i supozuar i dashurisë ka ende një kapje. Ish-modelja aktualisht është në lidhje me lojtarin e NFL-së, Jordan Cameron. Vitin e kaluar ajo solli në jetë fëmijën e tyre të parë së bashku. Çfarë e bën historinë edhe më shpërthyese: Woods thuhet gjithashtu se zyrtarisht është ende në një lidhje. Për të vazhduar...

Sipas National Enquirer, ish-gruaja e Tiger Woods thuhet se ka marrë në konsideratë propozimin, por kërkon një klauzolë kundër mashtrimit prej 350 milionë dollarësh që të shtohet në kontratë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat