Javën e ardhshme mbyllet spitali modular për koronavirus në Gostivar

Gostivari

Javën e ardhshme mbyllet spitali modular për koronavirus në Gostivar

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 11:22
Foto

Javën e ardhshme spitali modular për pacientë me coronavirus në Gostivar do të mbyllet për shkak se për momentin nuk ka nevojë.

Numri i pacientëve vazhdimisht zvogëlohet dhe është çështje ditësh se kur do të mbyllet përkohësisht.

“Në spitalin modular momentalisht ka tre pacientë të hospitalizuar me coronavirus, prej të cilëve me siguri do të lëshohen në shtëpi këtë javë, ndërsa objekti përkohësisht do të mbyllet. Gjendja me coronavirusin shënon stabilizim dhe kemi mjaftueshëm kapacitetet për mjekim edhe pa spitalin modular”, tha Ratko Naumovski, udhëheqës në Repartin Infektiv.

Ndryshe, në Gostivar ka gjithsej pacientë të hospitalizuar prej të cilëve 11 janë me mbështetje oksigjeni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat