Gostivari me dy fshatra me më pak se 10 votues, do të votojnë në vendvotim tjetër

Gostivari

Gostivari me dy fshatra me më pak se 10 votues, do të votojnë në vendvotim tjetër

Më: 2 tetor 2021 Në ora: 17:54
Foto ilustrim

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve sot miratoi udhëzimin për votim në vendvotimet me më pak se 10 votues.

Nga gjithsej 3.480 vendvotime, më pak se 10 votues kanë 96 vendvotime.

Sipas evidencës së KSHZ-së, në Komunën e Gostivar ka dy vende edhe atë në Bordec ku ka 8 votues dhe Sushicë me 6 votues.

Në këto dy vende, sipas udhëzimit, do të formohen Këshilla Zgjedhor dhe votuesit do të mund të votojnë në vendin më të afërt.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat