Bejta: Faleminderit strukturës partiake dhe çdo qytetari të Gostivarit

Gostivari

Bejta: Faleminderit strukturës partiake dhe çdo qytetari të Gostivarit

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 06:34
Nevzat Bejta

Kandidat i BDI-së për në Komunën e Gostivarit, Nevzat Bejta në “Facebook” falënderoi strukturat partiake të BDI-së.

“Faleminderit çdo votuesi të BDI, faleminderit strukturës partiake dhe çdo qytetari të Gostivarit, të cilët dhanë kontributin e tyre që sot të kemi një proces demokratik zgjedhor”, shkruan Bejta.

Ai shton se në demokraci vendos vota e qytetarëve dhe ne e kemi obligim ta respektojmë.

Më herët, edhe kruetari i degës së BDI-së, Bashkim Hasani dhe Talat Xhaferi thanë se do të respektojnë vullnetin e popullit, ndërkaq kryetari aktual i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari shpalli fitore që në rreth të parë në Gostivar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat