Në Repartin Infektiv në Gostivar tashmë një javë nuk ka pacientë me COVID-19

Gostivari

Në Repartin Infektiv në Gostivar tashmë një javë nuk ka pacientë me COVID-19

Më: 8 dhjetor 2021 Në ora: 16:47
Foto ilustrim

Gjendja me coronavirusin në Gostivar është e qetë. Tashmë një javë nuk ka pacientë të hospitalizuar nga coronavirusi në Repartin Infektiv në Gostivar.

“Gjendja është e qetë. Në Repartin Infektiv nuk ka pacientë të hospitalizuar me coronavirus tashmë 7-10 ditë. Për momentin, reparti mbetet bosh. Kontrollojmë edhe pacientë me sëmundje të tjera që na i dërgon Ndihmë e Shpejtë ose mjekët amë”, tha udhëheqhësi i repartit, Ratko Naumovski.

Duke marrë parasysh se pandemia ene po zgjatë, edhe pse nuk ka pacientë në Gostivar të funksionojë Qendra Covid.

Ndryshe, në i personave të infektuar me coronaviurs në Gostivar është 20./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat