Kështu dukej para 24 viteve, sot ka ndryshuar si fytyrë dhe ka goxha post në Kosovë - Bota Sot
Kështu dukej para 24 viteve, sot ka ndryshuar si fytyrë dhe ka goxha post në Kosovë

Hendboll

Kështu dukej para 24 viteve, sot ka ndryshuar si fytyrë dhe ka goxha post në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 23 maj 2019 Në ora: 14:34
Kështu dukej para 24 viteve Izet Gjinovci

Është një njeri që dha shumë dhe asnjëherë nuk iu nda sportit edhe në kohërat më të vështira. Është fjala për Izet Gjinovcin, i cili në kohën e okupimit nuk kurseu as një markë nga xhepi për ta ndihmuar sportin në veçanti hendbollin dhe asnjëherë nuk iu tremb pushtuesit serb, përkundër që kishte kërcënime të vazhdueshme.

Kjo fotografi është realizuar para 24 viteve përkatësisht në vitin 1995 në terrenin e shkollës fillore “Selami Hallaqi” në Gjilan.

Image

Kështu duket sot

Foton e ka bërë Afrim Kçiku, ndryshe si foto ‘Fari’. Ndryshimi është goxha i madh, sepse sot Gjinovci është më ndryshe si fytyrë. Ai është goxha me post, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës. Njeriu që dha shumë edhe pas luftës dhe që ka qenë edhe ndër me të merituarit në proceset e lobimit dhe ndërkombëtarizimit të hendbollit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...