Njëra nga Gjeorgjia e tjetra nga Mali i Zi, bukuroshet që po i japin gjallëri një qytetit në Kosovë - Bota Sot
Njëra nga Gjeorgjia e tjetra nga Mali i Zi, bukuroshet që po i japin gjallëri një qytetit në Kosovë

Hendboll

Njëra nga Gjeorgjia e tjetra nga Mali i Zi, bukuroshet që po i japin gjallëri një qytetit në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 3 mars 2020 Në ora: 11:06
Njëra nga Gjeorgjia e tjetra nga Mali i Zi, bukuroshet që po i japin gjallëri një qytetit në Kosovë

Secila më e mirë se tjetra si lojtare po ashtu edhe për nga bukuria, që po luajnë me sukses në fanellën e klubit kampion e fitues të Kupës së Kosovës, Istogu.

Është fjala për hendbollistet Keta Venetsky nga Gjeorgjia dhe Suzana Ujkiqi nga Mali i Zi, kjo e fundit e ka fituar nënshtetësinë e Kosovës dhe luan për kombëtaren tonë.

Dy lojtare që po i japin gjallëri Istogut në aspektin sportiv dhe kudo respektohen e nderohen.  

Lojtare që japin atomin e fundit dhe me bashkëlojtare tjera janë zotuar, se do të vdesin në fushë e trofetë do t’i sjellin sërish në vitrinat e klubit, duke iu falënderuar edhe punës së palodhshme të trajnerit Faruk Shala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat