Faruk Shala nxjerrë formacionin më të mirë në hendboll të të gjitha kohërave! - Bota Sot
Faruk Shala nxjerrë formacionin më të mirë në hendboll të të gjitha kohërave!

Hendboll

Faruk Shala nxjerrë formacionin më të mirë në hendboll të të gjitha kohërave!

Nga: Kemajl Goca Më: 18 prill 2020 Në ora: 16:50
Faruk Shala nxjerrë formacionin më të mirë në hendboll të të gjitha kohërave!

Kryetrajneri i kampiones së Kosovës, Istogu, Faruk Shala, ka nxjerrë formacionin më të mirë të të gjitha kohërave në hendbollin e Kosovës.

Anketën që e ka bërë rubrika e sportit e gazetës kombëtare “Bota sot”, Shala iu është përgjigjur, duke e nxjerrë formacionin më të mirë dhe ajo që ka befasuar të gjithë është edhe trajneri më i mirë, ai është sipas tij, Fatmir Muhaxheri.

Formacioni më i mirë sipas Faruk Shalës:
“Portier: Skënder Sahiti
Alo e majtë: Tahir Sojeva
Beku i majtë: Aziz Makiqi
Qendër: Basri Tupella
Pivot: Sefedin Reçica
Beku i djathtë: Xhelal Selmanaj
Alo e djathtë: Alfred Llazari.

Trajner: Fatmir Muhaxheri (pa konkurrencë, ngase kualifikimi dhe pjesëmarrja në Kampionatin Botëror U-21 është e arritura më së e madhe deri me tani e hendbollit të Kosovës”, vlerëson Shala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat