Fitore të larta për Vushtrrinë, Prishtinën e Jusuf Gërvallën

Hendboll

Fitore të larta për Vushtrrinë, Prishtinën e Jusuf Gërvallën

Më: 18 nëntor 2020 Në ora: 23:45
Fitore të larta për Vushtrrinë, Prishtinën e Jusuf Gërvallën

Të mërkurën janë luajtur tri ndeshje të mbetura të javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave.

Skuadrat vendase nuk kanë lejuar befasi dhe kanë fituar pikët. Madje fitoret e tyre ishin të larta.
Vushtrria fitoi ndaj Dritës së Gjilanit me rezultatin 43:16. Prishtina e mposhti Vëllaznimin me rezultat 44:25 derisa Jusuf Gërvalla fitoi ndaj Vjosës me rezultat 26:12.

Vushtrria – Drita 43:16 (19:5)

Vushtrria: Kelmendi, B. Gubetini, Avdiu 3, Rama 11, Zymeri 6,Preniqi, Sopjani 7, Kasumi 7, R. Gubetini, Tahiri 2, Matarova 7.

Drita: Jerlija, Canaj, Hyseni 2, Vokshi 8, Ramabaj 3, Arifi 1, Reqani 1, Jashari 1, Januzi.

Prishtina – Vëllaznimi 44:25 (20:12)

Prishtina: Uka, Stagova 8, Kurteshi 9, Shala 2, Nivokazi 7, Ipçi 10, Llapashtica 6, Bahtijari 3, Behluli

Vëllaznimi: Varaki, Berisha, Hoda 6, Dobruna, Bardhi 1, Daija, Gashi 2, Mullakadrija, Frrokaj, Radoniqi 16.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat