Kështu dukej Aeroporti i Prishtinës menjëherë pas luftës kur u uzurpua nga rusët - Bota Sot
Kështu dukej Aeroporti i Prishtinës menjëherë pas luftës kur u uzurpua nga rusët

Historia

E enjte, 15 nëntor 2018

Kështu dukej Aeroporti i Prishtinës menjëherë pas luftës kur u uzurpua nga rusët

Më: 27 janar 2018 Në ora: 19:52
Ruset në aeroport

Forcat ruse, kishin befasuar NATO-n kur kishin hyrë në Aeroportin e Prishtinës përpara forcave të aleancës.

Ata kishin bllokuar Aeroportin pa ndonjë marrëveshje me NATO-n, por pas bisedimeve që në atë kohë u zhvilluan në Helsink, rusët kishin pranuar ta zhbllokonin aeroportin duke ja lëshuar kontrollin NATO-së.

Marrja nën kontroll e aeroportiti kishte nxitur tensione mes NATO-së dhe Rusisë.

Në këto pamje të pasluftës, shihet se si dukej Aeroporti i Prishtinës, i cili sot është Aeroport Ndërkombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test