Lëndohen tre persona nga një mjet shpërthyes në Podujevë - Bota Sot
Lëndohen tre persona nga një mjet shpërthyes në Podujevë

Kronikë e zezë

Lëndohen tre persona nga një mjet shpërthyes në Podujevë

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 17:18
Ilustrim

Tre persona kanë marrë lëndime trupore nga një mjet shpërthyes në fshatin Kerrpimeh të Podujevës.

Sipas mediave vendore se njëri nga të lënduarit është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe është duke u trajtuar në QKUK.

Këtë e ka konfirmuar Agron Çitaku i cili është Shef i ndërrimit në Qendrën Emergjentë në Prishtinë.

Ndërsa dy personat e tjerë janë jashtë rrezikut për jetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...