Është gjetur një bombë në një lokal të Prilepit - Bota Sot
Është gjetur një bombë në një lokal të Prilepit

Kronikë e zezë

Është gjetur një bombë në një lokal të Prilepit

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 18:36
Ilustrim

Në lokalin “Kafe IN” mbrëmë rreth orës 23.30 është gjendur e vendosur një bombë. Nga Prokuroria Publike kanë njoftuar se në prani të sektorit për antiterrorizëm, fillimisht është vërtetuar se mjeti është bombë e cila me urdhër të prokurorit publik është tërhequr, siguruar dhe dërguar për ekspertizë.

Njëkohësisht, janë dhënë drejtime dhe urdhëresë për zbardhje të plotë të rastit. Nga MPB-ja për rastin kanë informuar se bëhet fjalë për bombë testimi e cila nuk ka qenë e mbushur me lëndë shpërthyese.

Nuk ka të lënduar kanë thënë nga MPB-ja. Në Prilep po mbahet edicioni i 17-të i “Pivofest” që do të zgjasë deri të dielën, e që ylli kryesor i ngjarjes ka qenë këngëtarja e njohur serbe – Svetlana Raznjatoviç-CECA. Kjo është hera e dytë në periudhë prej 10 ditëve që vendoset bombë në lokal në qendër të qytetit të Prilepit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...