Dy persona arrestohen nën dyshimin se shitën mishin e lopës së ngordhur - Bota Sot
Dy persona arrestohen nën dyshimin se shitën mishin e lopës së ngordhur

Kronikë e zezë

Dy persona arrestohen nën dyshimin se shitën mishin e lopës së ngordhur

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 22:19
Ilustrim

Janë arrestuar dy të dyshuarit për shitblerjen e një lope të ngordhur në Kamenicë.

Këtë e ka konfirmuar për media zëdhënësja e Prokurorisë Themelore në Gjilan, Liridona Xheladini.

Të arrestuarit janë i dyshuari S. Xh. (1979), i cili dyshohet se kishte dërguar kafshën e ngordhur (Lopën) tek personi F. B. i cili bënë therjen e kafshëve.

Të dyshuarit janë arrestuar për “Shkaktim të rrezikut të përgjithshëm” dhe “Prodhimi dhe vënia në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...