Rrahje në mes të nxënësve në Graqanicë - Bota Sot
Rrahje në mes të nxënësve në Graqanicë

Kronikë e zezë

Rrahje në mes të nxënësve në Graqanicë

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 11:39
Ilustrim

​Tre të dyshuar meshkuj nga komuniteti serb, pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar fizikisht dy viktima të komunitetit rom në Graqanicë.

Sipas Policisë, të dyshuarit dhe viktimat janë nxënës të njëjtës shkollë.

“Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor. Dy të dyshuar janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, njëri është dërguar në mbajtje dhe tjetri është liruar në procedurë të rregullt, ndërsa i dyshuari tretë është në kërkim policor”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...