Shqiptari rrezikon burgun në Holandë, u arestua për mbi 1 ton kokainë të fshehur brenda peshqve të ngrirë - Bota Sot
Shqiptari rrezikon burgun në Holandë, u arestua për mbi 1 ton kokainë të fshehur brenda peshqve të ngrirë

Kronikë e zezë

Shqiptari rrezikon burgun në Holandë, u arestua për mbi 1 ton kokainë të fshehur brenda peshqve të ngrirë

Më: 9 nëntor 2019 Në ora: 09:53
Pamje nga ngjarja

Prokuroria ngriti akuzat për një grup prej 7 persona të cilët akuzohen për trafikimin e 1.125 kg kokainë të fshehur mes një ngarkese me peshk të ngrirë.

Kokaina hyri në Hoilandë përmes portit të Roterdamit, në korrik të 2018

Droga kapte vlerën e 22 milionë euro, thuhet prokurori publik në një deklaratë.

Prokuroria mbylli hetimet  këtë javë dhe dërgoi cështjen në gjykatë duke kërkuar dënimin nga 6.5 vite burg në 10 vite.

Nga gjashtë të dyshuarit janë kapur janë një amerikan, një shqiptar,tre shtetas holandeze, shkruan  media holandeze.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat