26 aktakuza për 24 orë - Bota Sot
26 aktakuza për 24 orë

Kronikë e zezë

26 aktakuza për 24 orë

Më: 5 mars 2020 Në ora: 11:45
Ilustrim

Prokurori i Shtetit ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë ngritur 26 aktakuza, kundër 32 personave, për vepra të ndryshme penale.

Ndërsa, me urdhër të prokurorit të shtetit janë ndaluar 13 persona të dyshuar.

Prokuroria Speciale e Kosovës, ka ngritur një aktakuzë, kundër dy të pandehurve, me inicialet R.I. dhe B.G., për shkak të veprës penale “Ushtrimi i ndikimit”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat