Policia gjen dy thasë me cigare të kontrabanduara në Pejë - Bota Sot
Policia gjen dy thasë me cigare të kontrabanduara në Pejë

Kronikë e zezë

Policia gjen dy thasë me cigare të kontrabanduara në Pejë

Më: 18 qershor 2020 Në ora: 12:19
Foto Ilustrim

Policia e Kosovës gjatë implementimit të një plani taktik lidhur me aktivitete kriminale në Pejë, kanë hasur në dy thasë të mbushur me pako me cigare të kontrabanduara.

Gjatë verifikimit të mallit është konstatuar kishin qenë gjithsejtë 7500 pako cigare.

Lidhur me rastin janë njoftuar Dogana e Kosovës dhe prokurori i shtetit, rasti vazhdon të hetohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat