​Të shtëna me armë zjarri në një lokal në Gjakovë

Kronikë e zezë

​Të shtëna me armë zjarri në një lokal në Gjakovë

Më: 25 nëntor 2020 Në ora: 08:50
Foto ilustrim

Policia në Gjakovë raportoi se në një lokal disa persona kanë shtënë me armë zjarri.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Nikovaz të Komunës së Gjakovës mbrëmjen e së martës rreth orës 21:40.

Njësitë relevante policore kanë dalë ne vendin e ngjarjes ku kanë konfiskuar 7 gëzhoja 9 mm dhe 9 gëzhoja të revoles me gaz.

Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit i cili ka rekomanduar që i dyshuari për shkak të gjendjes jo të mirë shëndetësore të intervistohet në shtëpi.

Policia nuk ka bërë të ditur nëse ka pasur të lënduar nga ky rast.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat