4 shenjat më mendjehapura të Horokospit

Life style

4 shenjat më mendjehapura të Horokospit

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 13:49
Foto ilustrim

Sigurisht që ka shumë arsye pse dikush mund të jetë veçanërisht i etur për mënyra të reja të të menduarit dhe identiteti astrologjik i tij mund të jetë një faktor kontribues. Nëse i përkisni një prej shenjave më të hapura të Horoskopit, atëherë dëgjimi i pikëpamjeve të reja është më emocionues sesa kërcënues.

Binjakët

Binjakët janë një shenjë ajri që sundon planetin shpirtëror Mërkur, kështu që ata kanë të bëjnë me informacionin dhe komunikimin. Ata kalojnë mirë duke mësuar gjëra të reja dhe duke diskutuar të mirat dhe të këqijat e ideve me njerëzit ndërsa mendja e tyre e shumanshme mund të perceptojë situata nga të gjitha këndvështrimet e ndryshme. Këta njerëz të shkathët duan të flasin aq sa duan të mësojnë, kështu që mbrojtja e lirisë së fjalës është e rëndësishme për ta, edhe nëse nuk pajtohen me dikë.

Shigjetari

Nuk ka asnjë shenjë që i pëlqen të përjetojë gjëra të reja dhe të zgjerojë horizontet e saj aq sa Shigjetari. Si një shenjë e sunduar nga planeti filozofik Jupiter, Shigjetari ka një dëshirë të madhe për çdo gjë që i ofron atij mundësinë për të zgjeruar mendjen e tij, për të evoluar shpirtërisht ose për të sfiduar bindjet e tij personale. Ai është gjithmonë i hapur për të dëgjuar opinione që ndryshojnë nga ai i tij dhe vlerëson çdo mundësi për të parë jetën nga këndvështrimi i dikujt tjetër.

Ujori

Ujori është personazhi më jokonvencional dhe revolucionar në Horoskop, pasi ata gjithmonë sfidojnë fuqinë dhe përpiqen të jenë më novatorë. Edhe pse ata mund të jenë të vetëkënaqur për pikëpamjet e tyre, ata janë akoma jashtëzakonisht mendjehapur dhe duan të mendojnë jashtë kutisë. Kjo shenjë e ajrit shquhet për të qenë objektive dhe logjike dhe nuk e ka problem të thyejë rregullat dhe të kundërshtojë traditën.

Peshqit

Peshqit janë ëndërrimtarët shpirtërorë të Horoskopit dhe aftësia e tyre për të qëndruar mendjehapur dhe për të ndjekur rrymën është praktikisht e pakrahasueshme. Peshqit mund të notojnë në të gjitha llojet e shkollave unike të mendimit pa paragjykime, pasi vizioni i tij mistik shpesh shkon përtej nevojës për të nxjerrë në pah gjërat ose për të nxjerrë linja në rërë. Mënyra e tij e rrjedhshme dhe krijuese e të menduarit gjithashtu i lejon atij të përqafojë ide të reja pa u përpjekur menjëherë t’i përshtatë ato me të dhënat e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat