Në Podujevë theret me thikë një nxënës

Kronikë e zezë

Në Podujevë theret me thikë një nxënës

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 09:14
Foto ilustrim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Podujevës, kjo për shkak të një përleshje që ka ndodhur mes dy nxënësve në shkollën e mesme ekonomike “Isa Boletini”.

Sipas policisë kjo ka ndodhur si pasojë e një mosmarrëveshje një nxënës ka therur me thikë një nxënës tjetër.

“Raportohet se në hyrje të shkollës, i dyshuari mashkull  (nxënës), pas një mosmarrëveshje ka therur me thikë viktimën mashkull (nxënës). Në vendin e ngjarjes është konfiskuar një thikë. I dyshuari gjendet në arrati.” , thuhet në raportin e policisë.

E më pas viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat