“Ka tentuar ta kapë dhe…”, fqinji i familjes jep detaje për tragjedinë në Fushë Arrës ku vdiqën nëna me dy vajza

Kronikë e zezë

“Ka tentuar ta kapë dhe…”, fqinji i familjes jep detaje për tragjedinë në Fushë Arrës ku vdiqën nëna me dy vajza

Më: 28 maj 2022 Në ora: 21:29
Gjon Kola

Një ngjarje tragjike u regjistrua ditën e sotme në Fushë Arrës, ku nëna bashkë me dy vajzat e sajhumbën jetën pasi ranë në kontakt me energjinë

Viktimë mbetën, Sidorela Kola 18 vjeç, Emiljana Kola 15 vjeç dhe Prendushe Kola 42 vjeç.

Fqinji i familjës, Gjon Kola ka folur për “News24”, ku ka zbuluar detaje për rastin.

“I pashë të tria pa ndjenja dhe njërën prej tyre e kapa me dorë dhe ishte shumë e ftohtë akull dhe aty besova se kanë ndërruar jetë. Ka qenë një nga familjet më të respektuara. Njëra vajzë ishte me shkollë të lartë erdhi në banesë si ditë pushimi. E ëma sa ka ardhur nga puna, kur ka gjetur vajzën të vdekur në tualet, duket se ka tentuar ta kapë dhe ka vdekur edhe ajo. Shumë e rëndë”, ka thënë ai.

Ndërkohë aktualisht mësohet se trupat e pajetë ndodhen në banesë, pasi është kërkuar ardhja e ekspertëve.

Sipas burimeve nga police bëhet me dije se do të bëhet fillimisht një ekspertizë, më pas do të përcillen në morg ku do ti nënshtrohen një hetimi më të thelluar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat