​Ndalohet një 27-vjeçar në Ferizaj për posedim thike dhe drogë

Kronikë e zezë

​Ndalohet një 27-vjeçar në Ferizaj për posedim thike dhe drogë

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 22:49
Foto ilustrim

Policia e Kosovës, gjatë një kontrolli rutinor në Ferizaj, ka arrestuar një person, pasi tek ai janë gjetur një thikë dhe një marihuane.

Sipas njoftimit të policisë, rasti ka ndodhur sonte rreth orës 19:30 në rrugën "Rexhep Bislimi".

Gjatë kontrollit të automjetit VW Golf me targa vendore, policia te pasagjeri me inicialet R.B. (27) ka gjetur një thikë, një sasi e vogël e narkotikëve (marihuanë) si dhe një grinder( mulli), të cilat si prova materiale janë sekuestruar.

I njëjti është shoqëruar në stacionin e policisë në Ferizaj dhe pasi është intervistuar nga Njësia e Hetimeve, me vendim të prokurorit kujdestar nga Prokuroria Themelore në Ferizaj, është liruar për procedurë të rregullt.

Rasti është cilësuar posedim i paautorizuar i narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat