​Pesë persona helmohen pasi konsumuan artikuj të dëmshëm ushqimor, policia arreston të dyshuarin

Kronikë e zezë

​Pesë persona helmohen pasi konsumuan artikuj të dëmshëm ushqimor, policia arreston të dyshuarin

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 09:28
Foto ilustrim

Në fshatin Merdarë të Podujevës policia ka arrestuar një të dyshuar nën dyshimin se 5 persona janë helmuar nga ushqimi në restorantin e të dyshuarit.

Njësitë relevante policore dhe inspektoret e AUV-it kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe restoranti i është mbyllur përkohësisht.

Me vendim të prokurorit të shtetit i dyshuari pas intervistimit, është dërguar në mbajtje dhe rasti është inicuar si prodhimi dhe vënia në qarkullim e artikujve të dëmshëm ushqimor.

Fsh. Merdare, Podujevë 24.09.2022 – 19:00. Me 25.09.2022 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se 5 (pesë) persona/viktima meshkuj kosovar janë helmuar nga ushqimi në restorantin e të dyshuarit. Njësitë relevante policore dhe inspektoret e AUV-it kanë dalur në vendin e ngjarjes dhe restoranti i është mbyllur përkohësisht. Me vendim të prokurorit të shtetit i dyshuari pas intervistimit, është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat