​Raportohen pesë raste të dyshuara për falsifikim të 50 dhe 100 eurove

Kronikë e zezë

​Raportohen pesë raste të dyshuara për falsifikim të 50 dhe 100 eurove

Më: 29 shtator 2022 Në ora: 10:07
Foto ilustrim

Policia e Kosovës njofton se të mërkurën në Prishtinë janë raportuar pesë raste të dyshuara për falsifikim të bankënotave prej 50 dhe 100 eurove.

Në njoftim bëhet e ditur se këto raste janë duke u hetuar.

Rasti është inicuar si falsifikim i parasë.

“Prishtinë 28.09.2022 – 09:30. Janë raportuar pesë raste mbi dyshimin për falsifikim te disa bankënotave prej 50 dhe 100 euro. Policia e Kosovës është duke hetuar këto raste”, njofton policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat