​Një muaj paraburgim për dhunim në Gjakovë

Kronikë e zezë

​Një muaj paraburgim për dhunim në Gjakovë

Më: 28 nëntor 2023 Në ora: 17:19
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Gjakovë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjakovës, duke i caktuar masën e paraburgimit një muaj të pandehurit E.S., për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprat penale - dhunim dhe ngacmim.

Sipas kërkesës, “më datë të pacaktuar në janar 2022, në shtëpinë e tij në Gjakovë, i pandehuri ka kryer marrëdhënie seksuale me një të miture, edhe pse ishte në dijeni për moshën e saj të re.

Më datë të pacaktuar të muajit nëntor 2023, i pandehuri edhe pse në dijeni se tashmë e dëmtuara është në një lidhje tjetër dashurie, vazhdimisht i shkruan që t’i kthehet lidhjes, sjellje kjo e cila tek e dëmtuara shkakton shqetësim pasi në dhjetor 2022 e kishte ndërprerë lidhjen.

Palët kanë të drejtën e ankesës ndaj këtij vendimi në Gjykatën e Apelit të Kosovës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat