Tri raste të dhunës në familje brenda 24 orëve

Kronikë e zezë

Tri raste të dhunës në familje brenda 24 orëve

Më: 26 shkurt 2024 Në ora: 09:05
Foto ilustrim

Tri raste të dhunës në familje janë raportuar në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Rasti i parë ka ndodhur në Podujevë.

“DHUNË NË FAMILJE- Podujevë / 25.02.2024-18:05. Dy viktimat, një mashkull dhe një femër kosovarë,  kanë raportuar se i dyshuari  mashkull kosovar në  vazhdimësi është duke  ushtruar dhunë ndaj tyre. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.”

Në Prizren një grua ka raportuar se ka pasur vazhdimisht dhunë dhe kërcënime nga një person. I dyshuari është arrestuar.

“DHUNË NË FAMILJE- Prizren / 25.02.2024 – 07:40. Ankuesja femer kosovare ka raportuar se vazhdimisht ka pasur dhunë dhe kërcënime nga i dyshuari mashull kosovar. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.”

Ndërsa në Malishevë është arrestuar një i dyshuar pasi e kishte sulmuar fizikisht një grua.

“DHUNË NË FAMILJE- Malishevë / 25.02.2024 – 00:10. Ankuesja femer kosovare ka raportuar se është sulmuar fizikisht nga i dyshuari mashkull kosovar. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat