Ishte përfshirë në së paku 10 raste të vjedhjeve të rënda, arrestohet i dyshuari në Gjilan

Kronikë e zezë

Ishte përfshirë në së paku 10 raste të vjedhjeve të rënda, arrestohet i dyshuari në Gjilan

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 08:28
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar arrestuar një të dyshuar në Gjilan pasi i njëjti dyshohet për të paktën 10 raste të rënda të vjedhjeve.

I dyshuari është D.M, 1982 dhe i njëjti është ndaluar në mbajtje 48 orë.

“Më 26.02.2024 njësiti i hetimeve të Stacionit Policor Gjilan pas një pune të shpejtë operative hetimore ka identifikuar dhe arrestuar të dyshuarin D.M. (viti i lindjes 1982, mashkull kosovar shqiptar).

Arrestimi i tij është bërë pasi që janë gjetur prova të mjaftueshme se i dyshuari ka qenë i përfshirë në së paku dhjetë (10) raste të ‘Vjedhjeve’ dhe ‘Vjedhjeve të rënda’ të ndodhura në qytetin e Gjilanit. I dyshuari pas arrestimit është intervistuar në prani të prezencë të avokatit mbrojtës”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Me vendim të Prokurorit të Shtetit i dyshuari është ndalur në mbajtje për 48 orë dhe ndaj tij do të ngritët kallëzim penal.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat