Vushtrri: Shtiu me armë zjarri, arrestohet i dyshuari

Kronikë e zezë

Vushtrri: Shtiu me armë zjarri, arrestohet i dyshuari

Më: 12 prill 2024 Në ora: 09:24
Foto ilustrim

Të enjten pas mesnate në Vushtrri është arrestuar një person, pasi i njëjti kishte shtënë disa herë me armë zjarri.

Siç njoftohet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, të njëjtit gjatë kontrollit i është sekuestruar një pistoletë dhe një karikator.

Derisa, në vendin e ngjarjes janë gjetur tetë gëzhoja.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që kishte shtënë disa herë në ajër me armë zjarri. Gjatë kontrollit në veturën e të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar; një pistoletë dhe një karikator, ndërsa në vend të ngjarjes janë gjetur tetë gëzhoja. I dyshuari me vendim të prokurorit lirohet, rasti shkon në procedurë të rregullt”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat