Pamjet/ U kap duke vozitur edhe pse i ishte ndaluar, i konfiskohet vetura dhe gjobitet me 500 euro

Kronikë e zezë

Pamjet/ U kap duke vozitur edhe pse i ishte ndaluar, i konfiskohet vetura dhe gjobitet me 500 euro

Më: 13 prill 2024 Në ora: 11:45
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka njoftuar se është identifikuar shoferi.

Ai nuk e ka respektuar masën mbrojtëse “ndalim i drejtimit të mjetit me veprim motorik”.

I njëjti është gjobitur me 500 euro, 5 pikë negative dhe i është vazhduar masa mbrojtëse “ndalimi i drejtimit të mjetit me veprim motorik” edhe për gjashtë muaj.

Policia ka njoftuar se të njëjtit i është konfiskuar edhe automjeti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat