Arrestohen tre persona, ndër ta një i mitur – sulmuan fizikisht një burrë në Leposaviq

Kronikë e zezë

Arrestohen tre persona, ndër ta një i mitur – sulmuan fizikisht një burrë në Leposaviq

Më: 14 prill 2024 Në ora: 09:32
Foto ilustrim

Një burrë është sulmuar fizikisht në Leposaviq nga dy persona të tjerë, ku siç raporton viktima, për të ishin të panjohur.

Por pas hetimeve të zhvilluara lidhur me rastin janë identifikuar dhe arrestuar tre të dyshuar kosovar-njëri i mitur

Ndërkaq, si pasojë e lëndimeve trupore, viktima ka pranuar tretman mjekësor.

“Viktima mashkull kosovar ka raportuar se ishte sulmuar fizikisht nga dy të dyshuar të panjohur. Si pasojë e sulmit viktima ka pësuar lëndime të lehta trupore për çka dhe i është ofruar tretmani mjekësorë. Pas hetimeve të zhvilluara lidhur me rastin janë identifikuar dhe arrestuar tre të dyshuar kosovar-njëri i mitur. Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt. Rasti është duke u hetuar nga njësitet kompetente policore”, thuhet në raportin e policisë.

Me vendim të prokurorit, të dyshuarit pas intervistimit janë liruar në procedurë të rregullt. Rasti është duke u hetuar nga njësitet kompetente policore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat