Mashtrim pas mashtrimi – Arrestohet një person në Lipjan që dyshohet se mori rreth 10 mijë € nga dy persona

Kronikë e zezë

Mashtrim pas mashtrimi – Arrestohet një person në Lipjan që dyshohet se mori rreth 10 mijë € nga dy persona

Më: 18 prill 2024 Në ora: 08:10
Foto ilustrim

Kosovarët jo rrallëherë japin shuma të majme parash për të kryer shërbime të ndryshme, që më vonë rezultojnë të jenë vetëm mashtrimi. Pre e një rasti të tillë kanë rënë edhe dy persona në Lipjan, të cilët kanë vendosur ta denoncojnë rastin në Polici.

Si rezultat i raportimit, një person është arrestuar të mërkurën dhe tashmë ndodhet nën masën e ndalimit policor.

Media mëson se sipas informacioneve të para, personi që u prangos po dyshohet se ka marrë rreth 10 mijë euro nga dy viktimat, para një kohë dhe që dyshohet se i mashtroi më pas.

Viktimat e rastit kanë vendosur që ta njoftojnë Policinë dhe si rezultat, është siguruar prezenca e të dyshuarit, i cili po ashtu ka dhënë deklaratën e tij.

Burimet brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se i dyshuari ka deklaruar para hetuesve policorë se gjoja se edhe ai është mashtruar nga një person nga Maqedonia e Veriut dhe se s’ka pasur asnjë qëllim ndaj dy viktimave.

Pas përfundimit të procedurave Prokurori i Shtetit ka urdhëruar që i dyshuari të dërgohet në mbajtje.

Ndaj tij, është iniciuar rasti në drejtim të veprës penale “Mashtrim”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat