​Policia konfiskon disa armë në veri të Mitrovicës

Kronikë e zezë

​Policia konfiskon disa armë në veri të Mitrovicës

Më: 19 prill 2024 Në ora: 09:42
Foto ilustrim

Njësiti policor gjatë patrullimit janë hasur dhe konfiskuar 36 gëzhoja të armeve të gjata dhe 13 pjesë të rrethatores së fishekëve në fshatin Jegenicë të Zubin Potokut.

Rasti ka ndodhur dje me ç rast është njoftuar edhe prokurori.

Kurse, në fshatin Jeshevik të Zveqanit, është raportuar se njësiti policor nga i dyshuari mashkull kosovar ka konfiskuar dy armë zjarri si dhe 32 fishekë.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat