​Arrestohet një shtetas nga Maqedonia e Veriut në Ferizaj

Kronikë e zezë

​Arrestohet një shtetas nga Maqedonia e Veriut në Ferizaj

Më: 19 prill 2024 Në ora: 19:10
Ilustrim

​Arrestohet një shtetas nga Maqedonia e Veriut në Ferizaj.

Policia e Kosovës sot ka arritur të lokalizojë dhe më pas të arrestojë në Ferizaj, një shtetas nga Maqedonia e Veriut, i vënë në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet maqedonase.

Rasti do të trajtohet në koordinim me organet përkatëse dhe do të zbatohen procedurat e parapara për raste të tilla.

Policia e Kosovës mbetet e përkushtuar për të ruajtur rendin e sigurinë e brendshme dhe në thellimin e bashkëpunimit ndërkombëtar në fushën e sigurisë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat