Pesë raste të dhunës në familje brenda 24 orëve, arrestohen pesë persona

Kronikë e zezë

Pesë raste të dhunës në familje brenda 24 orëve, arrestohen pesë persona

Më: 14 maj 2024 Në ora: 11:30
Foto ilustrim

Pesë raste të dhunës në familje janë raportuar gjatë 24 orëve të fundit në Policinë e Kosovës.

Dy raste janë të lajmëruara në Prishtinë, derisa nga një në Istog, Rahovec dhe Vushtrri.

Njoftimi i policisë:

DHUNË NË FAMILJE

· Prishtinë 09.05.2024, NN. Ankuesi mashkull shtetas i Turqisë, ka raportuar se i dyshuari mashkull shtetas i Turqisë i cili gjendet në Turqi e kishte kanosur përmes telefonit. Ankuesi ka kërkuar urdhër mbrojtës pasi ndjehet i rrezikuar. Rasti nën hetime.

· Prishtinë 13.05.2024, 09:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht dy viktimat femra kosovare si dhe viktimën mashkull kosovar. Viktimat kanë pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

. Istog 13.05.2024. Janë arrestuar dy të dyshuar një mashkull dhe një femër kosovare pasi që të njëjtit pas një mosmarrëveshje kanë sulmuar njëri tjetrin dhe kanë ofenduar me fjalë. Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit dërgohen në mbajtje

. Rahovec 13.05.2024, 14:30. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se i dyshuari mashkull kosovar pas një mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë psiqike ndaj saj. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt.

. Vushtrri 13.05.2024-13:10. Viktima femër kosovare ka njoftuar se i dyshuari mashkull kosovar i cili dyshohet se ka probleme shëndetësore/psiqike , ka ushtruar dhune fizike dhe psiqike ndaj saj. Viktima nuk ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa i dyshuari ka pranuar tretman mjekësor ku pas tretmanit është shoqëruar në stacion policor për intervistim . Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat