Nëntë raste të dhunës në familje brenda 24 orëve

Kronikë e zezë

Nëntë raste të dhunës në familje brenda 24 orëve

Më: 15 maj 2024 Në ora: 11:39
Foto ilustrim

Në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës janë regjistruar nëntë raste të dhunës në familje.

Sipas të dhënave, nga një rast është regjistruar në Prishtinë, Gllogoc e Ferizaj.

Derisa në Pejë, janë raportuar katër raste të dhunës në familje.

Sipas këtij raporti, në Gllogoc dhe Gjakovë janë raportuar nga një rast i dhunës në familje.

Lidhur me këto raste, policia ka arrestuar shtatë persona.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat