Policia arreston një person në Gjakovë, shtiu me armë zjarri

Kronikë e zezë

Policia arreston një person në Gjakovë, shtiu me armë zjarri

Më: 23 maj 2024 Në ora: 09:19
Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Damjan të Gjakovës, i cili dyshohet se ka shtënë me armë zjarri.

“Me datën 22.05.2024 rreth orës 22:55, Stacioni Policor në Gjakovë pasi kishte pranuar informatë për të shtëna me armë zjarri në fshatin Damjan në Gjakovë, menjëherë ju kanë përgjigjur rastit dhe është arritur të arrestohet i dyshuari S.P., mashkull, shtetas i Republikës së Kosovës, mbi dyshimin se i njëjti kishte shtënë me armë zjarri”, thuhet në komunikatën e policisë.

Në posedim të të dyshuarit është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me një karikator dhe pesë gëzhoja fishekësh të po të njëjtës armë.

Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i Shtetit, me vendimin e të cilit është iniciuar rast “Përdorim i armës apo mjetit të rrezikshëm” dhe “Mbajtje në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, ndërsa rasti mbetet të hetohet në procedurë të rregullt.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat