Plagoset një person në Prishtinë

Kronikë e zezë

Plagoset një person në Prishtinë

Më: 29 maj 2024 Në ora: 19:06
Ilustrim

Policia konfirmon se sot rreth orës 11:30 ka pranuar informatën për një person të lënduar nga arma e zjarrit.

Njësitet e nevojshme policore menjëherë kanë dalë në vendin e ngjarjes.

Policia kanë gjetë dhe sekuestruar dy armë zjarri ( një AK -47 dhe një armë të shkurtër), tha zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Personi i lënduar ndodhet në tretman mjekësor, ndërkohë që hetuesit policor në koordinim me prokurorinë po kryejnë procedurat e nevojshme hetimore lidhur me rastin”, tha ajo.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat