Tre persona nga Velesi kallëzohen penalisht për vjedhje të rënda

Kronikë e zezë

Tre persona nga Velesi kallëzohen penalisht për vjedhje të rënda

Më: 15 shkurt 2018 Në ora: 10:47
Ilustrim

SPB e Shkupit do të kallëzojë penalisht personat N.D (26), S.D (19) dhe N.B (18), që të gjithë nga Velesi, të cilët dyshohet se kanë kryer vjedhje të rënda.

Tre të dyshuarit i kanë kryer vjedhjet e tyre në periudhën dhjetor, 2017 e deri në shkurt, 2018, të gjitha në Shkup.

Ata kanë vjedhur tre vetura të ndryshme. Në rastin e parë kanë vjedhur një “Opel Kadet” dhe kanë shkaktuar aksident komunikacioni. Në rastin e dytë kanë vjedhur një “Zastava Jugo 55”, që më pastaj ta shesin. Në rastin e tretë kanë vjedhur një “Jugo Koral”, që më pastaj të tentojnë ta shesin në Tetovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat