Kolonel Tahir Zemaj - Bota Sot
Kolonel Tahir Zemaj

Kultura

Kolonel Tahir Zemaj

Nga: Major Nazif Ramabaja Më: 4 janar 2019 Në ora: 23:43
Kolonel Tahir Zemaj dhe Major Nazif Ramabaja

Bota e di dhe le ta dijë
Se ti le gjurmë në histori
Në historinë tonë kombëtare
Per ti bashkuar tokat shqipëtare.

Kush ty s´mundet të kujtoj
Kush ty mundet të harrojë
Do t´kujtojë edhe fëmiu në gjep
S´do të harrojmë, jo kurrë për jetë.

Amanet qdo shqipëtari
Mos ti lë vend askund Barbarit
Ta luftojnë me mishë e me shpirt
Kafshatën e gojës t´ja zën në fyt.

Ah , ajo ditë qe fortë e zezë
Kush mujti n´ty zjarrë me ndezë
I mallkuar prej Zotit qoftë përjetë
Vend vetit kund mos mujt mej gjetë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...