Kujtimi për nënën - Bota Sot
Kujtimi për nënën

Kultura

Kujtimi për nënën

Nga: Fatmire Duraku Më: 18 mars 2019 Në ora: 07:20
Fatmire Duraku

Triolet

1

Ja, përsëri erdha nënë në këtë maj

Ti me pret aty gjithmonë e pa gojë

Dy gurë të bardhë qëndrojë të pa faj

Ja, përsëri erdha nënë në këtë maj

Dy lulëgjake të lash mbi varr në vaj

E rëndë jeta, asgjë nuk është lojë

Ja, përsëri erdha nënë në këtë maj

Ti me pret aty gjithmonë e pa gojë

2

Gjithçka ka ik e qielli i njëjtë i remtë

Vij këtu e vogël e vij këtu e madhe

Më përcjell drita jote ujit të cemtë

Gjithçka ka ik e qielli i njëjtë i remtë

Trung i qershisë njëjtë i kuqërremët

Aty shfaqet ende hija jote sorkadhe

Gjithçka ka ik e qielli i njëjtë i remtë

Vij këtu e vogël e vij këtu e madhe

3

I mbyll sytë dhe në ëndërr të zgjoj

Ditëlindja jote është e unë s` të gjej

Iku te lumi, të shelgu, kot të kërkoj

I mbyll sytë dhe në ëndërr të zgjoj

Ja, erdha nënë e ti përsëri e pa gojë

Ti me pret aty gjithçka për ty digjej

I mbyll sytë dhe në ëndërr të zgjoj

Ditëlindja jote është e unë s` të gjej

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...