MKRS do të financojë Qendrën Rinore në Deçan - Bota Sot
MKRS do të financojë Qendrën Rinore në Deçan

Kultura

MKRS do të financojë Qendrën Rinore në Deçan

Më: 18 prill 2019 Në ora: 08:39
Qendra Rinore në Deçan

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit do të financojë ndërtimin e Qendrës Rinore në Deçan.

Për këtë arsye, ministri i Kulturës, Kujtim Gashi, do të qëndrojë në këtë komunë ku do të nënshkruajë edhe memorandumin e bashkëpunimit për këtë projekt.

Gashi do të pritet nga kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, në ora 14:00.

Pas aktit të nënshkrimit, të dy do të vizitojnë edhe palestrën sportive dhe stadiumin e qytetit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...