Për këtë tokë - Bota Sot
Për këtë tokë

Kultura

Për këtë tokë

Nga: Zymer Mehani Më: 9 korrik 2019 Në ora: 09:12
Zymer Mehani

Gjyshi im ra
Për këtë Tokë

Dhe vëllai këtë Tokë
E mbrojti me kokë

Ah,dhe një shok
Për këtë Tokë ra

E mua t'mjerit
Një krah m'u tha

Edhe një motër
E mbrojti këtë votër

S'e lejoi hasmin
Këtu t'bëjë lodër

Për këtë Tokë
U flijuan shumë

-Në cilin front
Do të vdes unë?!!!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...