Mëshirë kush dashuron në Prishtinë - Bota Sot
Mëshirë kush dashuron në Prishtinë

Kultura

Mëshirë kush dashuron në Prishtinë

Nga: Atdhe Geci Më: 8 shkurt 2020 Në ora: 21:30
Atdhe Geci

Molla e papjekur ngadale piqet
por atë e mban lëvorja e bukur
Mëshirë për ata që dashurojnë
në Prishtinë, në Prizren, Pargë
Ky vendi ynë ka shumë Pirro, e
e disa Gjergj, e Adem Jasharaj
Mëshirë për ata që dashurojnë
në Prshtinë, Tetovë dhe Janinë
Llaftari është se ne dashurojmë
Historia i mundëson përsëritjet
heshtja saj, na ka ndarë e grirë
Bekimin për ata që dashurojnë
në Prishtinë, në Ulqin e Tiranë
Dardania ka gjinjë të mëdhenj
është Ujkonja që e lindi Romën!...

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat