Charlie Chaplin: Unë kam fatin e mirë të jem burri i një gruaje të mrekullueshme - Bota Sot
Charlie Chaplin: Unë kam fatin e mirë të jem burri i një gruaje të mrekullueshme

Kultura

Charlie Chaplin: Unë kam fatin e mirë të jem burri i një gruaje të mrekullueshme

Më: 10 qershor 2020 Në ora: 12:54
Foto Ilustrim

Unë kam fatin e mirë të jem burri i një gruaje të mrekullueshme. Do të doja të kisha mundësi të shkruaja më gjatë për këtë, por këtu është fjala për dashurinë dhe dashuria e përkryer është gjëja më e mrekullueshme në botë, por edhe më zhgënjyese, sepse është gjithmonë diçka më shumë nga sa mund ta shprehësh me fjalë.
– Unë nuk udhëhiqem nga ndonjë art i të jetuarit, as nga ndonjë filozofi: të mençur a mendjelehtë qofshim, të gjithëve na duhet të luftojmë për të jetuar.
– Në qoftë se një autor nuk preket nga vepra e tij, atëherë ai nuk ka se si të presë që të preket publiku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat