Ata sy

Kultura

Ata sy

Nga: Fitore Haklaj Më: 19 shtator 2021 Në ora: 17:20
Fitore Haklaj

I dua ata sy

Që nuk më largohen

Kur më shikojnë

Edhe nga larg

 

Sikur nga hera e parë

Unë s'i shmangem

Atij shikimi

 

Ju vij mbas

Deri sa të jam gjallë

 

Shikone hënën

Në vendin tim

Diellin kur më ndriçon

Në fytyrë

 

Mos ik kurrë

Nga balli im

 

Ndezu të lutem

Mos u fikë

 

Ata sy

Që kanë shumë mall

Lotin e derdhin

Nga dashuria për ty

 

U ngule thellë

Mu në shpirtin tim

 

Buzëqeshu

e bukura jetë

Largohu nga dera

Që tu mbyll aq shpejt

 

Mos e pyt

Pse nuk të thërret më

 

Sytë të presin

Dhe nuk ikin dot

 

Ato ngjyra që reflektuan

Në pasqyrën e mëngjesit

 

Sa bukur kur u bashkuan

 

Aty i luta të më mbesin

 

Një zë i butë më tha

Të dua

 

Edhe sytë i ndezi

Një zjarr

Zemra u ngul

Mu në ty

 

Dashuri mes sysh

Që nuk ka asnjë kufi.

18.09.21

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat