Dashuria dhe feromonet

Kultura

Dashuria dhe feromonet

Nga: Ilir Muharremi Më: 19 tetor 2021 Në ora: 17:50
Ilustrim

"Dita tjetër ishte një ditë vjeshte e shëndetshme, që mund të nuhasje gjethet e lagura.

Dukej sikur Dielli me dhëmbë po lind për ne të dytë dhe po buzëqesh çdo ditë. Nga krejt kjo bukuri që përjetonim nganjëherë e ndiej se dashuria nuk ekziston.

Thjesht janë feromonet, duke luajtur marifete me njerëzit. “Të dua!”, - i thashë Marisë..."

Fragment nga romani "Ti" i Ilir Muharremit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat