Të lutem rritu Kosovë!

Kultura

Të lutem rritu Kosovë!

Nga: Emanuel Bajra Më: 24 qershor 2022 Në ora: 19:22
Autori Emanuel Bajra

Rritu Kosovë, të lutem

Hartën kufi të mos e kesh

as lumenjtë gjanësi të mos u lësh

Kosovë rritu

Çohu si di ti

Bëhu si do ti

Frymo kur do ti

Rritu Kosova ime

Se një ditë prind i njerëzisë do zbulohet që je ti.

E deri atëherë

Të lutem rritu Kosovë

Sekreti më i madh i tokës!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat