Fajësi e gurëzuar

Kultura

Fajësi e gurëzuar

Nga: Vjollca Aliu Më: 4 korrik 2022 Në ora: 16:14
Vjollca Aliu

Kur veten fajtor ta ndiesh
Para saj mos u shkreh në vaj
Nëse lumturinë s'deshe ta shijosh
S'të ka hije tash as të qash!

Kur diellit s'ia deshe dritën
Mjaltit s'ia shijove ëmbëlsinë
Dashurinë e njerëzve s'e vlerësove
Mos u anko sot për mërzinë!

Kur pesha e fajit të të rëndoj
Dhe toka të të çoj peshë
Do ta ndiesh fajësinë e gurëzuar
Për gabimet që nuk pate pendesë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat