“Çehovi i thotë lamtumirë Tolstoit”, premierë në TKK

Kultura

“Çehovi i thotë lamtumirë Tolstoit”, premierë në TKK

Më: 2 prill 2015 Në ora: 01:03

Shfaqja mysafire nga Euro Balkan Institute në kastën e aktorëve ka: Bislim Muçaj, Zethana Gimolli Bahtiri, Dukagjin Podrimaj e Semira Latifi.

Me regji të Sevdije Ajetit, shfaqja “Çehovi i thotë lamtumirë Tolstoit” do të prezantohet premierë më 5 prill në Teatrin Kombëtar të Kosovës, në ora 20:00. Shfaqja mysafire nga Euro Balkan Institute në kastën e aktorëve ka: Bislim Muçaj, Zethana Gimolli Bahtiri, Dukagjin Podrimaj e Semira Latifi, si dhe kostumografja Samka Ferri e skenografja Blendina Xhema. Shfaqja është më tekst të Miro Gavran dhe teksti i shfaqjes nxjerr në pah elemente komike, ironinë dhe tragjikomedinë .

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat