Fatos Kongoli nderohet me titullin Doktor "Honoris Causa" nga Universiteti "Ismail Qemali" - Vlorë - Bota Sot
Fatos Kongoli nderohet me titullin Doktor "Honoris Causa" nga Universiteti "Ismail Qemali" - Vlorë

Kultura

Fatos Kongoli nderohet me titullin Doktor "Honoris Causa" nga Universiteti "Ismail Qemali" - Vlorë

Nga: Irena Toçi Më: 28 prill 2017 Në ora: 16:36
Titulli iu dorëzua shkrimtarit nga rektori i Universitetit "Ismail Qemali", prof. Roland Zisi

Të nderuar miq të Librit dhe të Botimeve Toena, me gëzim të veçantë ju njoftoj se shkrimtari Fatos Kongoli nderohet me titullin Doktor "Honoris Causa" nga Universiteti "Ismail Qemali" - Vlorë.

Gjatë ceremonisë referuan prof. Roland Zisi - rektor i Universitetit "Ismail Qemali" dhe prof. Ermir Xhindi - studiues i letërsisë, pedagog. Ata vlerësuan kontributin e çmuar të shkrimtarit Fatos Kongoli gjatë gjithë karrierës së tij të gjatë letrare dhe jehonën e veprës së tij, tanimë e botuar në shumë gjuhë të ndryshme të botës.

Image
Titulli iu dorëzua shkrimtarit nga rektori i Universitetit "Ismail Qemali", prof. Roland Zisi.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...